KILIÇDAROĞLU: ''Çek git kardeşim'' dedi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri kapsamında ilk mitingini Mersin’de yaptı.

Politika 04.10.2015, 19:41 04.10.2015, 19:48
KILIÇDAROĞLU: ''Çek git kardeşim'' dedi!

 CHP lideri Kılıçdaroğlu, ilk mitingini Mersin’de yaptı. Partisinin Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlediği ‘Demokrasi Mitingi’ne bir saat gecikmeli gelen Kılıçdaroğlu, konuşmasını da kısa tuttu. Platforma kendisini izlemeye gelenleri alkışlayarak çıkan Kılıçdaroğlu, isim vermeden AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. 1 Kasım’dan sonra Türkiye’nin çok daya iyi olacağını, çok daha güzel ve görkemli bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’da bir seçim yapıldığını, vatandaşların sandığa giderek oylarını kullandıklarını ve sandıktan milli irade çıktığını söyledi. “Milli irade başımızın üstüne dedik” diyen Kılıçdaroğlu, “Vatandaş diyor ki bir araya gelin, koalisyon kurun. Vatandaş diyor ki siyasette gerginliği bitirin, her şeye ‘hayır’ demeyin, oturun adam gibi uzlaşın. 78 milyon vatandaşımız söylüyor. Bunu en iyi kim yaptı? Bütün samimiyetimle söylüyorum, milli iradeyi en iyi okuyan parti Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

CHP’nin ‘Önce Türkiye, önce bizim insanımız, bizim işsizimiz. Biz sorunlarımızı kendi insanımızla çözeceğiz’ dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, Mersinlilerden her yerde “7 Haziran’dan bu yana ne değişti? Niye biz seçime gidiyoruz, hangi gerekçeyle gidiyoruz, ne oldu da seçime gidiyoruz?” diye sormalarını istedi. Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri öncesinde emekliye iki maaş ikramiye vereceklerini söylediğini, kendisine ‘kaynak nerede’ dediklerini dile getirerek, “Ne oldu da yine seçime gittik? Bu seçim için harcanan para nereden geliyor? Bu maliyet kaynak değil mi?” diye konuştu.“MİLLET ‘ÇEK GİT KARDEŞİM’ DEDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Birileri meydan meydan gezdi, ‘Bana 400 milletvekili verin’ dedi, ‘Ben başkan olacağım’ dedi. Millet de Cumhurbaşkanına dedi ki, ‘Vermiyorum, ‘sana 400 vekil vermeyeceğim, çek git kardeşim’ dedi. O, bize ‘400 vekil vermezseniz olacakları görürsünüz’ dedi” diye konuştu.

7 Haziran seçimlerinden sonra terörün hortladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“7 Haziran’a kadar bir şey yoktu da, terör nasıl 7 Haziran’dan sonra hortladı? Niçin huzur bozuldu? Nedenini ve sebep olanı ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Vatandaşa diyor ki, ‘Ya bana oy vereceksin ya da ben senin sözünü dinlemeyeceğim, senin iradeni dinlemeyeceğim. Benim iradem asıl olan geçerlidir’ diyor. Gün artık A partisi, B partisi olma | | | | dönemini aşmıştır. Türkiye’nin sorunlarını en iyi hangi parti biliyor, hangi parti dile getiriyor? Elinizi vicdanınıza koyun. Gittiğiniz her yerde şunu söyleyin, ‘Acıyı gözyaşını bitirecek tek parti CHP’dir. Bu ülkeye barışı getirecek olan tek parti CHP’dir’. Çünkü CHP’nin genlerinde Kuva-i Milliye vardır. Bütün insanları kucaklıyoruz. Biz önce Türkiye diyoruz, birlik diyoruz, kardeşlik diyoruz. Çünkü biz CHP’yiz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı