Cumhurbaşkanlığı Sarayına Kritik Misafir !

Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda bugün çok kritik bir görüşme gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda yapılan görüşmenin baş rolleri ise Cumhurbaşkanı ve Mit Müsteşarı Hakan Fidan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mit müsteşarlığı görevinden istifa eden ve sonra tekrar görevinin başına geçen Hakan Fidan' ı kabul etti. Recep Tayyip Erdoğan' a aile Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Politika 14.03.2015, 04:35 14.03.2015, 04:45
Cumhurbaşkanlığı Sarayına Kritik Misafir !

 Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bugün çok kritik bir görüşme gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda yapılan görüşmenin baş rolleri ise Cumhurbaşkanı ve Mit Müsteşarı Hakan Fidan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mit müsteşarlığı görevinden istifa eden ve sonra tekrar görevinin başına geçen Hakan Fidan' ı kabul etti. Recep Tayyip Erdoğan' a aile Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. 

HAKAN FİDAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

Fidan, 1968'de Ankara'da doğdu, Kara Kuvvetleri Muhabere Okulu ve Kara Kuvvetleri Dil Okulu mezunudur.

Akademik tahsilinin büyük kısmını TSK'daki görevi esnasında yapan Fidan, Almanya'da bulunan NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu İstihbarat ve Harekat Başkanlığında yurtdışı görevinde bulundu.

Bu dönemde University of Maryland University of College'dan Siyaset ve Yönetim Bilimi alanında lisans dereceleri, yurda döndükten sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı.

TSK'daki astsubaylık görevinden mecburi hizmetini müteakip istifa eden Fidan, daha sonra Büyükelçilik Siyasi ve Ekonomik Danışmanlığı, Başbakanlık Türk İşbiriği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Başkanlığı, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığında dış politika ve uluslararası güvenlikten sorumlu görevlerinin yanısıra Başbakanlık Özel Temsilciliği de yaptı.

Fidan, bu görevlere paralel olarak Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Birleşmiş Milletler Kakınma İşbirliği Platformu Danışma Kurulu Üyeliği, Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği, Yunus Emre Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve OYAK Genel Kurul Üyeliği yaptı.

Uluslararası güvenlik, uluslararası kalkınma ve Türk Dış Politikası konularında akademik çalışmalarda bulunan Fidan, Hacettepe ile Bilkent Üniversitelerinde yarı zamanlı olarak uluslararası ilişkiler alanında dersler verdi.

Fidan, kısa bir süre MİT Müsteşar Yardımcılığı görevinin ardından 27 Mayıs 2010'da MİT Müsteşarı olarak atandı.

7 Haziran 2015'te yapılacak genel seçim öncesi, milletvekili aday adayı olmak üzere 10 Şubat 2015 tarihinden geçerli olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden istifa etti.

AK Parti'ye yaptığı milletvekili aday adaylığı başvurusunu geri çekme talebi dün itibarıyla kabul edilen Fidan, yeniden MİT Müsteşarı olarak atandı ve bugün itibarıyla görevine başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 28 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı