Arınç, "ben başkaları gibi 400 vekil verin demem" dedi.

Bülent Arınç, AKP'li Burhan Kuzu'nun başkanlık sistemine ilişkin sözlerini isim vermeden eleştirdi. Arınç, "ben başkaları gibi 400 vekil verin demem" dedi.

Politika 21.10.2015, 20:10 21.10.2015, 20:12
Arınç, "ben başkaları gibi 400 vekil verin demem" dedi.
 

Foto: DHA

AKP kurucularından, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan, memleketi Manisa’da ilginç bir çıkış geldi. Arınç, ‘ben başkalarının yaptığı gibi size 400 vekil verin, şöyle yapacağız böyle yapacağız, başkanlık olmadı da bunlar başımıza geldi, ben milletten ne kadar oy vereceğini bilemem; herkese oy dilenciliği yapacak bir insan da değilim; ama Manisalılar akıllı insanlardır. Kar ve zararın nerede olduğunu bilirler’ diye konuştu.

Türkiye’de çok tartışılan “400 vekil” konusuna değinen ve AKP’li Burhan Kuzu’nun “başkanlık sistemine ilişkin sözlerine” isim vermeden atıf yapan Arınç, “Ben başkalarının yaptığı gibi size 400 vekil verin, şöyle yapacağız böyle yapacağız, başkanlık olmadı da bunlar başımıza geldi, ben milletten ne kadar oy vereceğini bilemem; herkese oy dilenciliği yapacak bir insan da değilim; ama Manisalılar akıllı insanlardır. Kar ve zararın nerede olduğunu bilirler” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı