Hazal Kaya'dan 'Mini Etek' Açıklaması ŞOKE Etti !

Uzun süredir ekranlarda görünmeyen genç ve başarılı oyuncu Hazal Kaya, son projesi TV8 ekranlarında yayınlanan Maral;En Güzel Hikayem'le sevenlerinin karşısına çıktı.Güzel oyuncu, verdiği bir röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Magazin 15.03.2015, 15:48 15.03.2015, 15:53
Hazal Kaya'dan 'Mini Etek' Açıklaması ŞOKE Etti !

Hazal Kaya, Milliyet'e verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı.Özgürlüğüne düşkün olduğunu ve kırmızı çizgilerini kimsenin geçemeyeceğini söyleyen başarılı oyuncu, mini etek giymesine kimsenin karışamayacağını belirtti.

Profesyonel aşçılık eğitimi aldığını ancak dizi nedeniyle şu anda bırakmak zorunda kaldığını anlatan Kaya, "İlk boşluğumda sadece buna odaklanacağım. Bir de ben bu işle vakit geçirmek istiyorum" diye konuştu.Güzel oyuncu, röportajında son dönemde yeniden gündeme gelen kadına şiddet konusundaki düşüncelerini de anlatmayı ihmal etmedi.Feminist bir anne tarafından büyütülmenin avantajlarının ve dezavantajlarının olduğunu ifade eden Kaya şöyle konuştu:

"Kadına şiddet olayı bugün gazetelerde evet, buna karşı eylemler yapılıyor, herkes ayakta. Ama 90’ların başından beri annemin içinde olduğu 'Mor Çatı' kadın hareketi sayesinde ben çocukluğumdan beri şahidim zaten kadına şiddete. Şu an çok görünür ama hep vardı, hep çok ağırdı. Evet çok kayıp verdik, çok kadın şiddet gördü, onların çocukları şiddet gördü. Şimdi insanların bilinçlenmesi çok iyi bir şey ama keşke bu bilince daha önceden sahip olsaydı bu ülke , bu kadar kayıp verilmeseydi. Kadına şiddet nedir, taciz nedir daha yeni öğreniliyor. Pek çoğu bizim kanıksadığımız, zaten göz ardı ettiğimiz şeyler: “Ara sokağa girme kızım”, “Başkasının verdiği açık meyve suyunu içme kızım”... Bunların hepsi bir müdahaleydi zaten o tacizlere karşı. Biz bunu günlük, olağan bir şey gibi yaşamaya devam ediyorduk."

Kaya, " Erkek şiddeti son zamanlarda bu kadar görünür oldu ama siz bu gerçekle büyüdünüz. Bu, erkeklere bakış açınızı etkilemiş midir, ilişkilerinizi?" sorusunu ise şöyle yanıt verdi:
"Erkeğe bakıştan ziyade hayata karşı bir duruştan söz ediyoruz. Evet bir duruşum gelişti. Duruştan kastım şu; bana kimse "Mini etek giymeyeceksin" diyemez mesela ya da sadece kadın olduğum için kimse bana bir şey söyleyemez. Çünkü bazen, bazı cümleler sadece kadın olduğunuz için kurulur size." 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı