Saç Yağlanması Zekanızla İlgili!

Herkes için can sıkıcı bir durum olan saç yağlanması kimilerinde çok sık yaşanırken kimilerinde daha az görülen bir şey. Peki saçınızın yağlanmasının zekanızla alakalı olabileceğini düşündünüz mü hiç?

Kadın 06.04.2015, 21:53 06.04.2015, 23:14
Saç Yağlanması Zekanızla İlgili!

 Saç yağlanmasının temel sebebi saç tiplerindeki ter bezinin kalay ve bakır maddelerini fazla salgılamasıdır. Bu da saçlarımızda yağlı bir görünüm oluşmasına sebep olur. Zeki insanların da bünyesinde normal insanlara göre daha fazla kalay ve bakır maddesi bulunur. Yani bu iki durumu göz önünde bulundurduğunuzda saçları çabuk yağlanan birinin kuru saçlara sahip birinden daha zeki olabileceği kanısına varabilirsiniz.

ZEKİ İNSANLARIN SAÇLARINDA...

Yapılan incelemeler gösteriyor ki zeki insanların saçlarında kalay ve bakır madenleri oldukça fazladır. Bu da saç yağlanması durumunun en çok görüldüğü vakalardan biridir. Çünkü saç yağlanmasının temeli kalay ve bakırdır. 

ŞAMPUAN KÖPÜRMÜYORSA

Tabi zekisiniz ve saçlarınız yağlanıyor diye saçlarınıza bakım yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Öncelikle saçlarınızı yıkarken şampuanın iyice köpürmemesi saçlarınızın yağlı kanıtlayan gösteren en önemli göstergedir. Bu yüzden şampuan iyice köpürene kadar saçlarınızı birkaç kez yıkayın. İyice köpürdüğünde anlayın ki saçlarınızdaki yağlardan geçici de olsa kurtuldunuz. 

CİDDİYE ALIN

Eğer saçlarınızdaki yağlanmayı ciddiye almazsanız bir süre sonra saçlarınız dökülmeye başlayacaktır. Öncelikle eğer saçlarınız yağlı ise nemlendirici özelliği olan şampuanlardan uzak durmalısınız. Yağı saçlar için satılan şampuanlardan kullanın ve saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Son durulamayı da mümkün olduğunca soğuk suyla yapın. Bu işlem saç derilerinizin yenilenmesini sağlayacaktır. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı