Postacıya tebligat dayağı

Fatih KARAÇALI/ ADANA,() - ADANA'da 7 yıllık posta dağıtıcısı Zekeriya Karakaya, evde bulamadığı vatandaşın tebligatını muhtara bıraktığı için dayak yedi. Başına sandalye ile vurulan Karakaya, "Bu tebligatlar yüzünden hayatımız...

GÜVENLİK 14.03.2015, 11:54
Postacıya tebligat dayağı

Fatih KARAÇALI/ ADANA,() - ADANA'da 7 yıllık posta dağıtıcısı Zekeriya Karakaya, evde bulamadığı vatandaşın tebligatını muhtara bıraktığı için dayak yedi. Başına sandalye ile vurulan Karakaya, "Bu tebligatlar yüzünden hayatımız tehlikede" diyerek şikayetçi oldu.
PTT'de 7 yıldır dağıtıcı olarak görev yapan Zekeriya Karakaya, Küçükdikili Çınarlı Mahallesi'nde oturan M.A.'nın evine tüketici şikayeti ile ilgili gelen tebligatı götürdü. Ancak evde kimseyi bulamayınca mahalle muhtarına bıraktı. Bir hafta sonra dağıtım yapan Zekeriya Karakaya'nın yolunu kesen M.A., "Sen benim tebligatımı niye muhtara bıraktın. Eve neden getirmedin" diyerek üzerine yürü. Karakaya, talimatlara göre hareket ettiğini söyleyip, M.A.'yı sakinleştirmeye çalıştı.
M.A., motosiklet üzerindeki Karakaya'nın kafasına plastik sandalye ile vurdu. Başına aldığı darbe ile sol gözü şişen Karakaya, araya giren vatandaşların yardımı ile olay yerinden kaçtı.
Özel bir hastaneye giderek tedavi olan Zekeriya Karakaya, M.A.'dan şikayetçi oldu. Karakaya, "Bugüne kadar ilk kez böyle bir olay başıma geldi. Ama olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bana saldıran vatandaşın tüketici şikayeti ile ilgili bir tebligatı vardı. Evine gittim, zile bastım, açan olmadı. Ben de tebligatı muhtarlıktan alabileceklerini belirten ihtarname yazıp kapıla bıraktım. Sonradan öğrendim ki, muhtarlıktan da almış. Bugün de dağıtım yapıyordum, yolumu kesti, 'niye muhtara bıraktın, eve getirmedin' diyerek saldırdı. Sandalye ile kafama vurdu" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51