Üstadın vasiyetini yerine getiremeden vefat etti...

Bugün Ankara’da vefat eden Abdülkadir Badıllı hayalini gerçekleştiremeden hayata gözlerini yumdu.

Gündem 26.12.2014, 11:31 26.12.2014, 11:33
Üstadın vasiyetini yerine getiremeden vefat etti...

 Bu sabah tedavi gördüğü Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde yaşama veda eden Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebelerinden Abdulkadir Badıllı, Şanlıurfa’da ‘Medresetü'z-Zehra Üniversitesi'nin kurulması için çalışmalar yürütüyordu.

BADILLI 'İNŞALLAH BİZLERE NASİP OLUR' DEMİŞTİ

Said Nursi’nin vasiyeti doğrultusunda Van’da temelleri atılan fakat devam ettirilemeyen üniversitenin kurulmasına Abdülkadir Badıllı, Şanlıurfa’da öncülük ediyordu. Konuyla ilgili olarak, ölümünden kısa bir süre önce haber7.com’a açıklamalarda bulunan Badıllı, üstadımızın vasiyetini eğer Şanlıurfa’da yerine getirebilirsek ne mutlu bize, benim de en büyük hayalimdir bu. Üniversitenin kurulmasıyla Said Nursi hazretlerinin niyet ve muradları hayat bulacak. İnşallah biz de hayattayken bu gerçekleşir ve bizlere nasip olur, ifadelerini kullanmıştı.

HÜKÜMET ÜNİVERSİTENİN KURULMASI İÇİN ÇALIŞIYOR

Badıllı, hayattayken Medresetü'z-Zehra Üniversitesi'nin kuruluşunu göremedi ama hükümet üniversiteyi kurmak için büyük uğraş veriyor. Son olarak vakfı kurulan üniversiteye yer tahsisi konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan çalışmalar yürütüyordu.

Abdulkadir Badıllı, hayatını boyunca Bediüzzaman Said-i Nursi’nin izinden gitmiş, Risale-i Nur'un özünden hiç kopmamıştı.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31