Sucukçu, AKP’li belediye başkanından parasını istiyor...

Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki, CHP’lilere açtığı davaları kazanacağına kesin gözüyle baktı.

Gündem 02.01.2015, 14:48 02.01.2015, 14:50
Sucukçu, AKP’li belediye başkanından parasını istiyor...

 Vatandaşa 77 bin liralık sucuk dağıttı. Son 4 davayı daha kaybetti. Sucukçu başkandan alacaklı çıktı.

AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2 yıl önce hakkında yolsuzluk iddiaları ortaya atan ‘Kılıçdaroğlu’ndan “tazminat kazandım” diyerek sucuk dağıtmıştı. Halka dağıtılan 3.5 ton sucuğun bedeli olan 77 bin lirayı, kazanacağı tazminatlardan ödeyeceğini açıklayan Özhaseki, SÖZCÜ’nün sorusu üzerine, “Mahkemelerde karar aleyhime sonuçlanırsa, sucuk parası o zaman benim cebimden çıkmış olacak. Kayserili’ye kendi paramla sucuk yedirmiş olacağım” demişti. Davaları kaybeden Özhaseki’den, sucuk firmasının parasını istediği, ancak henüz ödemenin önemli bir bölümünün yapılmadığı bildirildi.

4 DAVAYI DAHA KAYBETTİ


Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı tazminat davasının Yargıtay tarafından reddedilmesinin ardından, kazanacağına garanti gözüyle baktığı 4 tazminat davasını daha kaybetmesi, Kayseri’de “sucuk paralarını” başkanın gerçekten cebinden ödeyip ödemeyeceği sorusunu gündeme getirdi.

Başkan Özhaseki’nin CHP Konya Milletvekili Atilla Kart hakkında açtığı 3, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu hakkında açtığı 1 tazminat davası da, 30 Aralık 2014 tarihinde başkanın aleyhine sonuçlandı. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, hem başkanın hem de dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın bu davalarla ilgili olarak halkı yanılttıklarını söyledi. Kart “Kazanılan hiçbir dava olmadığı, Erdoğan’ın da başkanın da halkı yanılttığı ortaya çıktı. Çıkıp kamuoyuna gerçeğini açıklasınlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31