Servis taşımacılığında maliyet düşüyor

Günde yaklaşık olarak 60 bin servis aracının yola çıktığı İstanbul’da, trafik sorunu ve beraberinde oluşan maliyete ilişkin tartışmalar hala sıcakken, teknolojik çözüm, servis taşımacılığında oldukça büyük bir adım olarak görünüyor.

Gündem 30.12.2014, 13:42 30.12.2014, 13:44
Servis taşımacılığında maliyet düşüyor

 Günde yaklaşık olarak 60 bin servis aracının yola çıktığı İstanbul’da, trafik sorunu ve beraberinde oluşan maliyete ilişkin tartışmalar hala sıcakken, teknolojik çözüm, servis taşımacılığında oldukça büyük bir adım olarak görünüyor. Yaptığı adımlarla adından söz ettiren Kopuz Turizm, şirketlere sunmuş olduğu çözümler ile servis taşımacılığında maliyetleri düşürebiliyor, zaman tasarrufu yaptırıyor.

Çalışanların işyerlerine servis aracılığıyla taşınması hem mesai kaybına çare, hem de çalışan için büyük kolaylık. İstanbul’da işe veya okula gidiş geliş saatlerinde trafik adeta çileye dönüşebiliyor. Belediye otobüslerinde balık istifi halinde yolculuk ya da içi dolu minibüs kapısından sarkan insanları görmek artık İstanbul’da yaşıyorsanız bu durum hiç şaşırtıcı değil. İşe gidene kadar 'pestili çıkmış' çalışan yerine servis ile evine yakın herhangi bir noktadan alıp çalışanını rahat bir şekilde işe getirmek şirketler için de artık bir ihtiyaç.

Kopuz Turizm İmtiyaz sahibi Gökhan Kopuz yaptığı açıklamada; “İstanbul şartlarında personel servisleri ve öğrenci servisleri konusunda çeşitli sorunlar yaşanıyor. Hükümetin açıkladığı plan doğrultusunda servis taşımacılığına belli bölgelerde gerek duyulmayacağı söylenirken personel servis hizmeti alan firmaların başında kamu kurum ve kuruluşlarının da geldiğini unutmamak lazım. Avrupa’da hala devam eden öğrenci taşımacılığının ise İstanbul’da bitirilmesi kısa ve uzun vadede mümkün gözükmüyor. Trafik yoğunluğunun İstanbul’un pik saati olan zaman diliminde servisler yüzünden olduğu söyleniyor lakin servisler İstanbul trafiğinin sadece yüzde 5’ini oluştururken sorunun servisler üzerinde çözülmesi de pek mümkün gibi durmuyor.”

Kopuz son olarak “Servis taşımacılığı sektörü ihtiyaç üzerine oluşmuş bir sektördür. Kentsel dönüşümün konuşulduğu bu dönemde kentsel ulaşımında konuşuluyor olması gerekir benim fikrim rut optimizasyonu yapılabilirse sorun bir nebze azalacaktır.” dedi.
Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31