Selahattin Demirtaş’tan sınıf başkanı örneği!

Selahattin Demirtaş: Sınıf başkanlığı bile yapamayacak adama ülke teslim etmişiz.

Gündem 22.10.2015, 15:22 22.10.2015, 15:23
Selahattin Demirtaş’tan sınıf başkanı örneği!

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul’da katıldığı bir programda yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.  Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan “memnun olduğunu” belirten Demirtaş “Rakip olarak kendisini meydanlarda görmekten memnunuz. Bundan iyisi dostlar başına. Bizim için kolay lokma. Bir söylediği bir söylediğini tutmayan, ne söylediğini bilmeyen, siyasetin ‘s’sinden bile anlamayan, halkın duygu ve düşünceleriyle alakası olmayan bir siyasi parti genel başkanı. Şahsen benim itirazım olmaz. Ama ülke için kökü zarar. Biz böyle bir adama ülkeyi, teslim etmişiz. Sınıf başkanlığı yapamayacak birine 80 milyonluk ülke teslime edilmiş durumda.” dedi.

“MİTİNG YAPAMADIK”

Neden seçim mitingi yapmadıklarını anlatan Demirtaş, “Daha Ankara katliamının taziyesini yüreğimizde taşırken daha mezarlarımızın toprağı kurumamışken coşkulu büyük sevinçli mitingler yapabilecek ruh hali de yok halkımızda. Bu normaldir. Taziyesi olan bir toplumuz. Her gün cenazelerin Türkiye’nin her tarafına gittiği bir toplumuz. Böyle bir ortamda neşeli bir seçim mitingi kampanyası yürütmek de mümkün değil. Biz yapamıyoruz. Yapabilenler yok mu? Var tabi ki. Örneğin ülkenin Başbakan’ı. Bizi miting yapamamakla suçluyor. Özrü, suçlaması kendi kabahatinden büyük. Dehşet bir şey. Bu ülkede muhalefetin neden miting yapmadığını ya da yapamadığını ya anlamaktan uzak ya da anlıyor da kendini anlamazlığa veriyor.

AKP iktidarını çok sert sözlerle eleştiren Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bütün suç sizindir sizin. Şu an da ülkenin içinde bulunduğu şu kan revan ortamından siz sorumlusunuz. Sayın Davutoğlu’na sürekli başbakan olamadın olamadın dedim diye galiba o da hiç başbakan olduğunu idrak edemedi. Çok söyledik bunu galiba o da kendini hep muhalefet lideri gibi gördü. Hiçbir zaman başbakan olduğunu ve ülkede olup bitenden sorumlu olduğunu idrak edemedi. Konuşmalarını bir dinleyin zannedersiniz ki biz iktidardayız, halka hesap vermek zorundayız. Kendisi muhalefette sürekli bizden hesap soruyor. Ne diyelim yani işin doğrusu ülkemizde bu acılar olmasa biz kendisinden memnunuz. Rakip olarak kendisini meydanlarda görmekten memnunuz. Bir şikayetimiz yok. Bunlar iyisi dostlar başına. Bizim için kolay lokma. Bir söylediği bir söylediğini tutmayan, ne söylediğini bilmeyen, siyasetin s’sinden bile anlamayan, halkın duygu ve düşünceleriyle alakası olmayan bir siyasi parti genel başkanı. Şahsen benim itirazım olmaz. Kolay lokma bizim için. Ama ülke için kökü zarar. Biz böyle bir adama ülkeyi teslim etmişiz.”

“SINIF BAŞKANLIĞI YAPAMAYACAK BİRİSİ…”

Başbakan Davutoğlu’nu eleştiren Demirtaş, “Sınıf başkanlığı yapamayacak birine 80 milyonluk ülke teslim edilmiş durumda. Sınıf başkanlığı yapamaz, bir sınıfı yönetemez. Onu hangi sınıfın başına başkan olarak getirseniz sınıfta kavga çıkar. 80 milyonluk ülke aylardır buna teslim işte. Ne güvenliği sağlayabiliyor, ne huzuru sağlayabiliyor. Ne kamplaşmayı, kutuplaşmayı önleyebiliyor, ne barış adına bir adım atabiliyor, ne de inisiyatifi var. Saraydan habersiz sokağa çıkamıyor. Şimdi bu Başbakan çıkmış bizi tehdit ediyor.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı