Karayılan'dan küstah tehdit

Terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan "Demokratik özerkliği tümden reddederlerse biz de ayrılmayı düşünürüz" dedi.

Gündem 22.12.2015, 08:17 22.12.2015, 08:17
Karayılan'dan küstah tehdit

 Cizre, Silopi ve Sur'da hendek kazıp bariyer kuran teröristlere karşı operasyonlar sürerken terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan'dan küstah bir açıklama geldi.

 

UTANMADAN İKİ ŞART SIRALADI

 

Karayılan, "Öcalan özgürleşmeden, Kürt özerkliği tanınmadan Türkiye’nin birliği ve savaşın durması artık mümkün olmadığını" söyledi.

 

Terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H'lilerin “Devletin yerel yönetimini, yerel idari sistemini reddediyoruz. Kendi kendimizi yöneteceğiz, kendi kendimizin güvenliğini sağlayacağız’ dediğini belirten Karalayın "Burada TC devletine başkaldırma gibi bir durum yok. Burada bir hak talebi var" iddiasında bulundu.

 

TEHDİT ETTİ: AYRILMAYI DÜŞÜNÜRÜZ

 


'Demokratik Özerklik'i, Öcalan'ın geliştirdiğini söyleyen Karayılan "Bugün Kürt halkının daha değişik seçeneklere yönelme olanakları da vardır. Eğer onlar Demokratik Özerkliği tümden reddeder ve bunu isteyenleri yok etmeye kalkışırlarsa biz de ayrılmayı düşünürüz" dedi.

 

ORDU DAHA ÇOK ÜZERİMİZE GELİRSE

 

Karayılan, "Eğer orduyu daha fazla ileri sürerlerse ve katliam geliştirirlerse bu, ateşe körükle gitmektir; o zaman biz de yeni kararlara gideriz. Bu savaş çok daha yaygınlaşır, derinleşir ve sonuçta Türk devleti kaybeder" diye tehdit etti. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı