Hrant Dink soruşturmasında flaş son dakika gelişmesi! 9 kişi için gözaltı kararı çıktı...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak yeni delillerin elde edilmesi üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökhalp Kökçü, dönemin 9 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verdi. İşte Hrant Dink soruşturmasında flaş son dakika gelişmesinin ayrıntıları...

Gündem 07.10.2015, 02:34 07.10.2015, 02:34
Hrant Dink soruşturmasında flaş son dakika gelişmesi! 9 kişi için gözaltı kararı çıktı...

 Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak yeni delillerin elde edilmesi üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökhalp Kökçü, dönemin | | | | 9 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verdi. İşte nda flaş son dakika gelişmesinin ayrıntıları...Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti ile ilgili olarak yeni delillerin elde edilmesi üzerine, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Gökhalp Kökçü, dönemin 9 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verdi. 

"Tasarlayarak kasten öldürmeye yardım", "Resmi belgede sahtecilik ve resmi belgenin gizlenmesi" ile "Görevi kötüye kullanmak" suçlarından hakkında ifadeleri alınmak üzere gözaltı kararı verilenler arasında dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat eski Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar, İstanbul eski İstihbarat Şube Müdür Ahmet İlhan Güler, İstihbarat Daire Başkanlığı eski C Şube Müdür Yardımcısı Bülent Demirel, Trabzon eski İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı da bulunuyor.


Hrant Dink soruşturmasında, dönemin İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, 28 Mayıs 2015 tarihinde "Tasarlayarak adam öldürmeye yardım etme ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma" suçundan tutuklanmıştı.
O İSİMLER GÖZALTINA ALINDI
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerine yönelik olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı alınan 9 emniyet görevlisinden Trabzon İstihbarat Şube eski Müdürü Faruk Sarı, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube eski Müdür Yardımcısı Osman Gülbel ve polis memuru Onur Karakaya ile ismi öğrenilemeyen bir emniyet görevlisi çağlayan gözaltına alındı. İstanbul İstihbarat Şube eski Müdürü Ahmet İlhan Güler'in sabah teslim olacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51