Erdoğan yayın yönetmenlerini topladı...

Erdoğan, Kısıklı'daki evinden çıkarak Beylerbeyi Sarayı'na geçti. Burada bazı genel yayın yönetmenleri ile bir toplatığı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Gündem 10.01.2015, 15:28 10.01.2015, 15:30
Erdoğan yayın yönetmenlerini topladı...

   İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 11: 20′de Kısıklı’daki evinden çıkarak Beylerbeyi Sarayı’na geçti. Erdoğan’ın burada bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile bir takım görüşmelerde bulunacağı öğrenildi. Toplantıya katılan gazetecilerin isimleri ile ilgili bir bilgiye ulaşılamadı.

   Öte yandan Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biri olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkanlarının artmasını beraberinde getirmiştir. Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Yakın tarihimizde demokrasimizin kesintiye uğradığı, vesayetin somut bir şekilde kendini hissettirdiği dönemlerde ciddi baskılara ve mağduriyetlere maruz kalmış olan medya çalışanlarımızın, geçmişten çıkardıkları dersler ışığında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine inanıyorum. O zorlu dönemlerin geride kalmasının akabinde, özellikle son yıllarda gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde atılan adımlar ulusal ve yerel medyamızın gelişimi açısından da önemli bir rol oynamıştır” dedi.

    Mesajında algı operasyonu vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan medyamızın, halkımızı doğru bilgilendirmenin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizin korunması, meselelerimizin suhuletle çözülmesine katkı sağlaması noktasında yapıcı bir rol üstlenmesi elbette mümkündür. Bu açıdan medya çalışanlarımızın, mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları da büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31