CHP'de büyük kavga!

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP'li il başkanının 'içimizde Erdoğan var, içimizde IŞİD'çiler var' sözlerine sert tepki gösterdi.

Gündem 08.12.2015, 08:22 08.12.2015, 08:23
CHP'de büyük kavga!
 CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Mudurnu ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, “İçimizde Tayyip Erdoğanvar. İçimizde IŞİD’çiler var” diyen İl Başkanı Kazım Karsu’ya sert sözlerle yüklenerek, “Bu iddialarını açıklamazsan müfterisin. Yarına kadar bunu kime dediysen açıklayacaksın” dedi.    

ÜSLUBUMUZ KEPAZELİK SEVİYESİNE ULAŞTI

Bu sözler üzerine CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İl Başkanı’na yanıt vermek için partide basın toplantısı düzenledi. Kendisine sataşan İl Başkanı'nın amacının merkez ilçesiz kongre yapmak olduğunu söyleyen Tanju Özcan, “Değerli partili arkadaşlarım. Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi’nde, bizim yuvamızda yaşanan bazı tartışmalar ve üslup, üzülerek söylüyorum kepazelik seviyesine ulaştı. Dert şu; delege seçimleri falan değil. Merkez ilçe delegelerini il kongresine sokmamak. Yani merkez ilçesiz bir il kongresi yapılmak isteniyor. Nüfusun dörtte üçü merkez ilçede yaşıyor. Oyun yaklaşık yüzde 80’i merkez ilçeden alınıyor. 4 bin 600 üyemizin yaklaşık 3 bin 700’ü merkez ilçemizin üyesi ve sen diyorsun ki merkez ilçe olmadan ben bu seçimi yapacağım. Dert bu, bunu bilmenizi istiyorum. Delege seçimleri hikaye. Merkez ilçe seçimlere katılmasın, çünkü bizim merkez ilçede kendimizi seçecek delege bulma şansımız zor. O yüzden onları bir tarafa itelim. Eldeki az sayıdaki delegeyle seçim yapalım derdindeler” diye konuştu.  

PARTİYİ TÜRKİYE'YE KEPAZE EDİYORLAR

Mudurnu kongresinde yaşanan sözleri sert dille eleştiren Tanju Özcan, “Mudurnu’da Cumartesi günü geldim kongreye katıldım. Konuşmamı yaptım. Oradaki yöneticilere Yalova’da bir nikaha katılmam gerektiğini ve konuşmamı yapıp ayrılmak istediğimi söyledim ve konuşmamı yapıp ayrıldım. Ondan sonra yapılan konuşmalara bakar mısınız? Bütün Türkiye’ye bizi kepaze ediyorlar. Partiyi kepaze ediyorlar. Bindiği dalı kesiyorlar. İradesini temsil ettiği insanlara neler söylüyorlar. Bizim İl Başkanımız Mudurnu’da ne demiş; ‘İçimizde Tayyip Erdoğan var.’ Herhalde beni kastediyor. Bir de demiş ki daha vahim, 'IŞİD’çiler var aramızda' demiş. Bu nasıl laftır? Bu nasıl sözdür? Ne demek bu partide IŞİD’çiler var? Beni Tayyip Erdoğan’a benzetmek ne demek? Benim siyasi hayatım Tayyip Erdoğan’la mücadele ile geçti. Sen hangi hadle beni Tayyip Erdoğan’a benzetmeye çalışırsın?” şeklinde konuştu.  

İl Başkanı'nın yüksek disiplin kuruluna verilmesi için talepte bulunacağını belirten Özcan, açıklamasını şöyle tamamladı:  

KİMİ SUÇLUYORSUN? ÇIKIP ANLATACAKSIN!

“Bana söylediği o kadar ağrıma gitmedi. Ama sen ‘bu partide IŞİD’çiler var’ derken kimi kastediyorsun? Bu partide insanlar laikliğe sahip çıkma adına gelip üye oluyorlar. IŞİD gibi bir terör örgütü olmakla sen kimi suçluyorsun? Çıkacaksın anlatacaksın. Adam gibi anlatacaksın. Çıkacaksın diyeceksin ki, 'IŞİD’çi derken ben şunu kastettim.’ CHP İl başkanı olarak her ağzına geleni söyleyemezsin. Kabulü mümkün mü böyle bir şeyin? Bu iddianı çıkıp yarına kadar ispat edeceksin. İspat etmezsen müfterisin diyeceğim ben sana. Burada da kalmayacağım. Bu beyanatları alacağım. İstemeye istemeye bir şey yapacağım. İl Başkanı'nın yüksek disiplin kuruluna verilmesi için genel merkeze talepte bulunacağım.”

Kaynak : İHA

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51