Allah’ın izniyle teröre diz çöktüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlarla bir araya geldi. Terörü bir maşa olarak kullanan iç ve dış mihraplarla mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Erdoğan, “Terörü, biz ne yapacağız yapacağız, Allah’ın izni ile diz çöktüreceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Kardeşliğimizi bozamayacaklar, ezanlarımızı susturamayacaklar” dedi.

Gündem 20.10.2015, 23:59 21.10.2015, 00:00
Allah’ın izniyle teröre diz çöktüreceğiz
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarları ağırladığı toplantıda yaptığı konuşmada, terör saldırılarıyla ilgili çok net konuştu: “Biz ne yapacağız, ne edeceğiz, Allah’ın izniyle teröre diz çöktüreceğiz. Bizi hedeflerimizden vazgeçiremeyecekler” dedi. 

KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN, TERÖRE DİZ ÇÖKTÜRECEĞİZ

Erdoğan, “Türkiye’nin gündemini terörle, kanla, kinle karartmak isteyenlere inat geçtiğimiz gelişmelere tanık olduk. Terörün amacının Türkiye’yi yatırımlardan, projelerden uzaklaştırmak olduğunu biliyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, mutlaka terörün üstesinden geleceğiz. Şehitlerimiz diridir, ölü değildir ve peygamberlik makamından sonra en yüce makam orasıdır” ifadelerini kullandı.

BİZİ HEDEFLERİMİZDEN ALIKOYAMAYACAKSINIZ

Erdoğan, Türkiye üzerine karanlık planlar yapan vesayet odaklarına da şöyle seslendi: “Onlara diyorum ki; kardeşliğimizi bozamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, barışı bozamayacaksınız. Bizi 2023 hedeflerimizden vazgeçiremeyeceksiniz. 2053 ve 2071 vizyonlarımızdan uzaklaştıramayacaksınız. Bizim için kurduğunuz tuzaklara inşallah siz düşeceksiniz. Bin yıllık vatanımızda bizi parya durumuna düşüremeyeceksiniz. İstiklalimize ve istikbalimize sonuna kadar hep birlikte sahip çıkacağız.” 

BUNLAR AYDIN DEĞİL MANKURT

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ‘aydın’ diyen bir grubun Türkiye’ye karşı 5. kol faaliyeti içinde bulunduğuna dikkat çekerek, “Almanya Başbakanı Türkiye’ye geliyor, kendilerine akademisyen diyen bir güruh çıkıp bir sürü yalan yanlış gerekçenin ardından ‘Gelmeyin, bu ziyaret Erdoğan’a ve Davutoğlu’na destek anlamı taşır’ diyor. Bu girişimin adı beşinci kol faaliyetidir. Bu girişimin içinde yer alanları ben birer mankurt olarak görüyorum. Daha da acısı bu güruhun önemli bir bölümünün kamu üniversitelerinde görev yapan, dolayısıyla devletten maaş alan, milletin kendilerine sağladığı imkanlarla refah içinde yaşayan kişiler olmalarıdır.”

HEP BÖLÜCÜLERİN YANINDALAR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ne zaman bir yol ayrımına gelse bu güruhun tercihinin milli ve yerli duruştan yana değil, tam tersine yıkıcı ve bölücü taraftan yana olduğunu belirterek, bu güruhun ülke yararına yapılmak istenen tüm icraatlara da karşı çıktığını bildirdi. Erdoğan, “Bunların en büyük destekçisi de milleti ikna ederek hedeflerine ulaşamayan birtakım partilerdir. Siyasi iktidarı milletin desteğini kazanarak elde edemeyenlerin terör yoluyla, terör örgütleri vasıtasıyla, kendi halkına yabancılaşmış bu sözde akademisyenler aracılığıyla hükümeti köşeye sıkıştırmaya çalışmasını üzüntü ile takip ediyoruz” diye konuştu.

BENİM MÜCADELEM ÜLKEMİN GELECEĞİ İÇİNDİR

Milletin kendisine Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı olarak her makamı layık gördüğüne işaret eden Erdoğan, “Daha neyin peşinde olacağım? Benim mücadelem ülkemin ve milletimin geleceği mücadelesidir. Şundan emin olunuz, hiçbir işe karışmayan, köşesinde oturan, sadece zorunlu durumlarda kamuoyu önüne çıkan bir cumhurbaşkanı olsam, inanın bana kesinlikle bunlar herhangi bir eleştiriye girmez ve benim başım da hiç ağrımaz. Ama o zaman milletimin karşısına çıkacak yüzüm de olmaz. ‘Bu makama niye geldin?’ diye sorarlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı