Alkol sofrasında dua olur mu!

Aydın'da hafta sonları gerçekleştirilen deve güreşlerini izlemeyen gelenlerin bir yandan alkol alıp diğer yandan dua etmeleri Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul'un tepkisini çekti

Gündem 06.01.2015, 11:35 06.01.2015, 11:38
Alkol sofrasında dua olur mu!

 Güreşleri izlemeye gelenlerin bir yandan alkol alıp diğer yandan dua etmelerinin yanlış olduğunu belirten Diyanet görevlileri, organizasyonu yapan gerek sivil toplum örgütü gerekse belediyelerin bu konuda hassas davranmalarını istediler.Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul, Aydın'da her hafta sonu düzenlenen deve güreşlerinden develerin sağlığı ve güreşin selamet içinde yapılması için, alkol masasında yapılan duaların ciddi bir çelişki olduğunu belirterek, Diyanet'e bağlı görev yapan hiçbir imamın böyle bir ortamda dua etmediğini ve etmeyeceğini söyledi.

Aydın'da kış mevsiminde havalar müsait olduğu sürece her hafta yaşanan bu eylemin yapılmamasını isteyen Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul, "Meselenin neresinden ele alırsanız alın. Başta hayvanları dövüştürmek uygun değil, bunun yanında alkol almak zaten haram. Alkol sofrasında ve benzeri ortamlarda dua edilmesi de uygun değil. Müftülüğümüze bağlı çalışan hiçbir görevli böyle bir ortamda dua etmez ve edemez. Bir başkası ediyorsa ki bu da doğru değildir. Organizasyonu düzenleyenler de bilmelidir ki alkol sofrasında dua etkinliği olmamalıdır" diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31