13 Ocak okullar tatil mi? İşte o iller...

Yoğun kar yağışı nedeniyle Antalya, Uşak, Denizli, Manisa, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Afyonkarahisar, Bolu, Karabük, Bolu ve Bilecik'te eğitime ara verildi.

Gündem 13.01.2015, 10:50 13.01.2015, 10:52
13 Ocak okullar tatil mi? İşte o iller...

 Yoğun kar yağışı, bazı illerde 13 Ocak salı günü için okulları tatil ettirdi. Valilik kararlarıyla Antalya, Uşak, Denizli, Manisa, Karabük, Bilecik, Balıkesir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir'de okullar bugün tatil edildi. Bu arada Ankara'da akşam saatlerinde etkisini sürdüren kar yağışının, sabah saatlerinde yerini yağmura bırakması bekleniyor. İstanbul'da ise sıcaklıklar bugünden itibaren artış gösterecek.

Yılbaşı tatili sonrası etkisini gösteren yağışlı hava, eğitimi de engelledi. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı illerde valilik kararıyla okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. İşte 13 Ocak Salı günü eğitime ara verilen iller;

ANTALYA FIRTINA OKULLARI TATİL ETTİRDİ


Antalya 'da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle eğitime bugün için ara verildi.Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il merkezindeki Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşailçelerinde ilkokul, ortaokul, lise ve anaokullarında eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personel de bugün idari izinli sayılacak.

UŞAK 13 OCAK 2015 OKULLAR TATİL

Uşakilinde hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve bazı ilçelerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildi. Uşak'ta, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.
Uşak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

MANİSA KAR TATİLİ

Manisa'nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.

Kula Kaymakamı Murat Güven’in yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle resmi taşımalı eğitim gören öğrenciler için 13 Ocak Salı okulların tatil edildiği bildirildi.

Güven, "İlçe genelinde kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olması nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi. İlçe merkezinde ise okullarda eğitime devam edilecek" dedi.

DENİZLİ TATİL KARARI

Denizli 'nin Kale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, ilçeye bağlı bütün mahalle yollarının kapandığını belirterek, "Ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı okullar tatil edilmiştir ve belediye hoparlöründen vatandaşımızı uyardık. Belediye araç ve gençlerimiz yolları açmaya çalışsa da vatandaşımızın tedbirli olmasını istiyoruz" dedi

KARABÜK'TE EĞİTİME BUZLANMA VE DON ENGELİ

Eflani ve Ovacık ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Ovacık ve Eflani kaymakamlıklarından yapılan açıklamalara göre, kar yağışının üç gündür etkili olduğu, bugün de artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık ve Eflani'de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

BOLU'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bolu'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 13 ocak salı günü okullar tatil edildi.
İl Mili Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürmesi dolayısıyla il genelinde 13 Ocak Salı tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Çavuşoğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle öğrencilerin okula ulaşmakta sorunlar yaşadığını belirterek, kararın bu nedenle alındığını belirtti.

BİLECİK'TE YOĞUN KAR YAĞIŞI

Bilecik kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı açıklamada, kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyete meydan vermemek amacıyla il merkezinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitime 13 Ocak Salı ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtti.

Vali Nayir, ilçe merkezlerin de ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade etti.

BALIKESİR'DE ÜÇ İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Balıkesir'in Dursunbey, Manyas ve Sındırgı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Dursunbey ve Manyas'ta ilk ve orta dereceli okullarda, Sındırgı ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.

AFYONKARAHİSAR'DA KAR YAĞIŞI SÜRÜYOR

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi. Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için merkez ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

İlçe merkezlerinde ise kararın kaymakamlıklarca verileceğini ifade edildi.

KÜTAHYA'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ


Kütahya'da, akşam üzeri başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 13 Ocak Salı ara verildiği belirtildi.

ESKİŞEHİR'DE KAR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Eskişehir’de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün için 1 gün süreyle tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 13 Ocak Salı günü il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada , "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31