Solculardan yediği dayağı anlattı

Gazeteci-yazar Latif Şimşek’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Dinamit” programında “Kabataş Olayı” masaya yatırıldı. “Kabataş Olayı” olmamıştır diyenleri eleştiren Şimşek, Ankara İmam Hatip Lisesi’nde okurken, okulun...

Genel 14.03.2015, 13:00
Solculardan yediği dayağı anlattı
Gazeteci-yazar Latif Şimşek’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Dinamit” programında “Kabataş Olayı” masaya yatırıldı.
“Kabataş Olayı” olmamıştır diyenleri eleştiren Şimşek, Ankara İmam Hatip Lisesi’nde okurken, okulun karşısında bulunan Eczacılık Fakültesi’ndeki sol görüşlü öğrencilerinin yolunu çevirdiğini ve kendisini darp ettiğini anlattı. Korkudan imam hatip öğrencisi olduğunu söyleyemediğini ifade eden Şimşek, bir üniversite öğrencisinin kendisine tokat atarak, “bilmem ne yaptığımın imamcısı” diyerek tekmede attığını söyledi.
Beyaz Tv’de ekrana gelen "Dinamit" programının moderatörü Latif Şimşek, Kabataş olayı için "bu olmaz diyenlere" kendi başından geçen bir olayla yanıt verdi.
’Dinamit’ programında ’Kabataş olayı’ masaya yatırılırken, gazeteci-yazar Latif Şimşek, henüz 12 yaşındayken başından geçen ve şiddete uğradığı bir olayı anlattı.
35 yıl önce başından geçen bir olayı anlatan Şimşek, 12 Eylül döneminde Ankara İmam Hatip Lisesi’nde ortaokulu ikinci sınıf öğrencisi olduğunu dile getirdi.
Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi’nin karşısında o zaman Eczacılık Fakültesi’nin bulunduğunu anımsatan Şimşek, başından geçen olayı şöyle anlattı:
“Okuldan çıkarız Hipodrom tren istasyonu vardır, oradan trene biner Ulus’a kadar gideriz ve Keçiören otobüsüne bineriz. Bizim okulun karşısında Eczacılık Fakültesi vardı. Üniversite öğrencileri, sakallı saçlı adamlar. 7-8 kişi ben okula geliyorum beni çevirdiler. ‘Nerede okuyorsun?’ diye sordular. Ben anladığım için durumu korktum ve ben İmam Hatip Lisesi’nde okuyorum demedim, diyemedim. Hemen benim kimliğimi aradılar. Ceplerime baktılar ve imam hatip kimliğimi aldılar. İmam Hatip kimliği, 12 yaşındayım. 12 yada 13 yaşındayım, çocuğum. Ben bakın başımdan geçen olayı anlatıyorum. Bir tanesi bir tokat vurdu bana ‘bilmem ne yaptığımın imamcısı’ diye. Bakın üniversite öğrencisi bunu yapan. Öbürü buradan tuttu (saçı) ‘lan imamcı sende şöyle olacak büyüyünce’ filan diye. Ağır bir şiddet görmedim ama bir tokat yedim, bir tekme yedim ve saçım çekildi. Şimdi Kabataş olayı olmamış diyenlere ben bunu anlatıyorum. 35-38 sene önce yaşadığım bu olay 13 yaşında imam lisesinin karşısındaki eczacılık fakültesinin solcu üniversite öğrencileri tarafından yapıldı. 12-13 yaşındaki bir çocuğa sırf imam hatip lisesinde okuyor diye bunu yaparlar Kapataş’ta da bu kardeşimize bunu yapmıştır kardeşim. Ben bunu söylüyorum.”
(İHA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı