Ölümcül Salgın Türkiye' ye Sıçradı ! MERS Virüsü Başkale' de Baş Gösterdi !

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş' ta ikamet etmekte olan bir şahısta Mers virüsü şüphesi ortaya çıkmıştı. Şahıs, Mekke' ye Umre için gidip Türkiye' ye yeni dönüş yapmıştı. Bu kez ise ölümcül Mers virüsünün bir başka alarmı Van ilinin Başkale ilçesinden verildi. 15 yaşındaki genç şahıs, Mekke' ye giderek Van' ın Başkale ilçesine geri dönüş yapmıştı. Umreyi tamamlayıp evine dönen gencin rahatsızlanması üzerine ailesi genci hastaneye kaldırdı. Bulguların stabil olmaması ise sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Genç şahıstaki bulguların mers virüsü ile uyuşuyor olması sebebiyle Başkale'deki Devlet Hastanesi'nde karantina tedbirleri uygulamaya konuldu. Genç adamın hastalığına teşhis koyabilmek için müşahade altında tutulduğu öğrenildi.

Genel 15.03.2015, 03:33 15.03.2015, 03:42
Ölümcül Salgın Türkiye' ye Sıçradı ! MERS Virüsü Başkale' de Baş Gösterdi !

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş' ta ikamet etmekte olan bir şahısta Mers virüsü şüphesi ile gündeme gelmişti. Şahıs, Mekke' ye Umre için gidip Türkiye' ye yeni dönüş yapmıştı. Bu kez ise ölümcül Mers virüsünün bir başka alarmı Van ilinin Başkale ilçesinden verildi. 15 yaşındaki genç şahıs, Mekke' ye giderek Van' ın Başkale ilçesine geri dönüş yapmıştı. Umreyi tamamlayıp evine dönen gencin rahatsızlanması üzerine ailesi genci hastaneye kaldırdı. Bulguların stabil olmaması ise sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Genç şahıstaki bulguların mers virüsü ile uyuşuyor olması sebebiyle Başkale'deki Devlet Hastanesi'nde karantina tedbirleri uygulamaya konuldu. Genç adamın hastalığına teşhis koyabilmek için müşahade altında tutulduğu öğrenildi. 

DHA' nın haberine göre; Ailesinin Umre dönüşü, Van 'ın Başkale İlçesi'ndeki evlerinde rahatsızlanan 15 yaşındaki bir genç , MERS virüsü şüphesiyle Van'daki İpekyolu Çocuk Hastanesi'nde tedaviye alındı. Başkale'deki Devlet Hastanesi'nde ise karantina tedbirleri uygulandı.
Umreyi tamamladıktan sonra Başkale ilçesi'ndeki evlerine dönen ailenin 15 yaşındaki çocukları K.Y.'de öksürük ve yüksek ateş şikayetleri başladı. Bunun üzerine yakınları tarafından K.Y., Başkale Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Belirtiler üzerine hastanedeki doktorlar, MERS virüsü şüphesiyle önlem aldı. Hastane personeline maske dağıtılırken, hastaneye başka hasta kabul edilmedi. Hasta olan K.Y. ise dezenfekte edildikten sonra ambulansla Van'a sevk edilerek İpekyolu Çocuk Hastanesi'nde tedaviye alındı.
Başkale Devlet Hastanesi doktorlarından Enver Pekmez, şimdilik hasta kabul etmediklerini, dezenfekte çalşması yaptıklarını, Van'dan gelecek olan sonuçlara göre de çalışma yapacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51