Erdoğan: Yalan konuşuyorlar! Putin'e söyledim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BTSO Ekonomi Ödülleri Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Genel 22.12.2015, 08:20 11.11.2019, 10:30
Erdoğan: Yalan konuşuyorlar! Putin'e söyledim

 Bursa'da katıldığı BTSO ödül töreninde açıklamalarda bulunan , konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Putin ile arasında geçen diyalogdan bahsetti.

Erdoğan, "Rusya, 'bize Türkmenler söylenmedi' diyor. Rusya yalan konuşuyor. Sayın Putin'e Bayırbucak bölgesinde orada DAEŞ yok Türkmenlerin var olduğunu tanıklar huzurunda söyledim." dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden rahatsız olanlar var. Bunun için içeride ve dışarıda her türlü engel çıkartılıyor. Biz millet olarak sıkıntılarla yüzleşmeye gerektiğinde fedakarlık yapmaya alışkınız. Bu bakımdan ne bölücü terör örgütünün faaliyetleri ne Suriye'de yaşananlar nede Irak'ta yaşananlar bizim için caydırıcı değildir.

Bölgedeki bütün ülkelerin toprak bütünlüğüne ve huzuruna önem veriyoruz. Hiç bir yerde Türkiye'nin adı zulümle, istismarla, şiddetle asla geçmiyor. Türkiye mazlumun kimsesizlerin elinden tutmak için vardır.

Bugün Suriye'deki soruna müdahil olan kaç ülkenin Suriye halkının geleceğini ve huzuruyla ilgisi var? Geçtiğimiz 5 yıla yakın sürede, Suriye'de ölen bu 400 bin insan, acaba bunlardan kaç tanesi DEAŞ militanı? Soruyorum. Irak ve Suriye ordusundan ele geçirdiği silahlarla savaşan DEAŞ terör örgütünün yabancı savaşçı sayısı 10 bin. Hadi bunu biraz daha artıralım, 20 bin kişiden fazla değildir. Bu örgüte karşı operasyon yürüten dünyanın en modern silah sistemlerine sahip ülkelerin asker sayıları 4 milyonu buluyor. Ülkenin şu anda yüzde 85-90'ınında Eset'in hakimiyeti yok biliyor musunuz? Eset, şu anda Suriye'nin yüzde 14'üne hakim. Eset rejimine ilişmeyenler bu 10-20 bin kişi ile mücadele için 400 bin insanın ölümüne göz yumarak insanlık tarihinin en ağır suçlarından birini işliyorlar"

RUSYA'NIN  'PETROL' İFTİRASITürkiye'ye petrol iftirası atıyorlar. Bizim haysiyetimiz var. Bugüne dek onurumuzla yaşadık. Böyle bir şey yapmayız. Bizim petrol aldığımız yerlerin hepsi belli hepsinin belgeleri ortada. Rusya, İran, Azerbaycan, Kuzey Irak, Cezayir, Katar ve Nijerya. Bunların hepsi resmidir. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı