APO İstedi AKP yaptı

PKK Terör örgütünün başadamı 30 bin kişinin katlinin sebebi, Abdullah Öcalan namıdeğer APO davası, her geçen gün onun isteklerinin beyanatı ile gündeme girmekte. MHP hükümetinin başta olduğu zamanlarda ülkücülerin yakalattırp ta ömür boyu hapis istemi kesinleşmiş ve Abdullah Öcalan, İmralı Adasında cezasını çekmeye başlamıştı. Gelen Yeni haberler ise Abdullah Öcalan' ın yanına 4 yoldaşı cezai işlemleri olan kişiler gönderilecek. Yanında yatan ve yine PKK terör örgütüne katılıp yakalanmış olan diğer 4 mahkumun başka ceza evlerine sevkiyatı ile Abdullah Öcalan' ın Yanına İmralı'ya Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden 4 PKK’lı mahkumun gönderileceği haberi geldi.

Genel 15.03.2015, 00:19 15.03.2015, 00:29
APO İstedi AKP yaptı
İmralı' da yatan PKK Terör örgütünün başadamı 30 bin kişinin katlinin sebebi, Abdullah Öcalan davası, her geçen gün onun isteklerinin beyanatı ile gündeme girmekte. MHP hükümetinin başta olduğu zamanlarda ülkücülerin yakalattırp ta ömür boyu hapis istemi kesinleşmiş ve Abdullah Öcalan, İmralı Adasında cezasını çekmeye başlamıştı. Gelen Yeni haberler ise Abdullah Öcalan' ın yanına 4 yoldaşı cezai işlemleri olan kişiler gönderilecek. Yanında yatan ve yine PKK terör örgütüne katılıp yakalanmış olan diğer 5 mahkumun başka ceza evlerine sevkiyatı ile Abdullah Öcalan' ın Yanına İmralı'ya Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden 4 PKK’lı mahkumun gönderileceği haberi geldi.

Abdullah Öcalan' ın emrivaki isteği de hükümet tarafından kabulu ile uygulamaya kondu. İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde yaklaşık 4.5 yıldır kalan ve haftanın belirli günlerinde Öcalan ile bir araya gelen PKK'lı mahkumlardan Şeyhmus Poyraz ve Bayram Kaymaz bugün Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Abdullah Öcalanın yanına gelecek olan 4 PKK yandaşı yoldaşı da belirli aralıklarla görüştürülecek.

DHA' dan gelen verilere göre; İMRALI’da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çekmekte olan PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın isteği üzerine 4.5 yıl önce yanına verilen 5 mahkum başka cezaevlerine nakli yapılırken, yerlerine gelecek 4 ’lı mahkum da belli oldu. Bu mahkumların 2’si ve 2’si de cezaevlerinden İmralı Yüksek Güvenlikli ’ne gönderilecek. Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı adasında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan’ın yanına Kasım 2009’da terör örgütü PKK davalarından mahkum olan Şeyhmus Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO davasından hükümlü Hakkı Alpan gönderilmişti. İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaklaşık 4.5 yıldır kalan ve haftanın belirli günlerinde Öcalan ile bir araya gelen PKK’lı mahkumlardan Şeyhmus Poyraz ve Bayram Kaymaz bugün F Tipi Cezaevi’ne gönderildi. İki mahkum deniz yoluyla limana getirildikten sonra karayolu ile Kocaeli’ye gönderildi. Diğer mahkumlar PKK’lı Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO’cu Hakkı Alpan’ın ise helikopterle F Tipi Cezaevi’ne gönderilecekleri bildirildi. İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden gönderilen 5 mahkumun yerine, Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden 4 PKK’lı mahkumun kısa sürede nakledileceği öğrenildi.

Yorumlar (1)
Ahmet aday 7 yıl önce
Almanya haberlerde ne veriliyor baktinizmi apo hapisten cikip itdevleti kuruyor biraz turkiyeden biraz sureyeden biraz irak birazda irandan alip arkasinda amiraka israil avrupa veakp
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51