Çorum’da anne ve kızı YGS'ye birlikte girdi

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,() - ÇORUM'da ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitiren ev kadını 45 yaşındaki Özgül Coşkun ile lise son sınıf öğrencisi kızı 17 yaşındaki Ezgi Coşkun, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için birlikte ter döktü....

EĞİTİM 15.03.2015, 14:33
Çorum’da anne ve kızı YGS'ye birlikte girdi

Yusuf ÇINAR/ÇORUM,() - ÇORUM'da ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitiren ev kadını 45 yaşındaki Özgül Coşkun ile lise son sınıf öğrencisi kızı 17 yaşındaki Ezgi Coşkun, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için birlikte ter döktü. Anne ve kızı, ayrı okullarda sınava girip büyük heyecan yaşadı.
YGS heyecanı Çorum'da da yaşandı. Adaylar salonlarda ter dökerken, yakınları ise başarıları için dışarıda dua etti. Ortaokul ve liseyi dışarıdan bitiren 3 çocuk annesi Özgül Coşkun da kızı Ezgi Coşkun ile birlikte ayrı okullarda sınava girdi. Özgül Coşkun, Atatürk Anadolu Lisesi'nde kızı Ezgi Coşkun ise Mustafa Kemal Ortaokulu'nda sınava girdi.
Kızıyla birlikte YGS'de ter döken Özgül Coşkun, "Ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitirdim. Üniversite sınavına girmek ve o heyecanı yaşamak için, bir de kızımla sınavlara girdiğim için daha da çok heyecanlıyım. Kızımla birlikte evde ders çalışarak birbirimize yardım ederek bu sınavlara dikkatli bir şekilde hazırlandık. Üç çocuğum var. Büyük kızım mimar, oğlum elektrik bölümünde İstanbul’da okuyor. Küçük kızım da benimle birlikte sınava girdi. Eğer kazanırsam Türkçe öğretmeni olmak istiyorum. Çünkü çocuklarla uğraşmak hoşuma gidiyor. Kısmetse inşallah olur. Okumayı çok seviyor ve istiyorum" diye konuştu. Özgül Coşkun, kızıyla birlikte sınavlara hazırlanmasında eşi Süleyman Coşkun'un da büyük desteğinin olduğunu söyledi.
YGS'ye giren Ezgi Coşkun ise çok heyecanlı olduğunu belirterek  "Sınavlara annemle birlikte beraber hazırlandık. Kazanırsam ben psikolog olmak istiyorum konuşmayı seviyorum insanlara yardım etmek istiyorum" dedi.
Öte yandan YGS heyecanı yaşayan bir başka kişi ise bir mahkum oldu. İşlediği bir suçtan dolayı Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan 28 yaşındaki Gazi Y. isimli bir mahkum sabah saatlerinde jandarma ekipleri tarafından 75'inci Yıl Cumhuriyet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne getirildi. Gazi Y., yetkililer tarafından yedek bina olarak belirlenen salonda gözetmen ve salon başkanı eşliğinde sınava alındı. Sınav çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gazi Y., "Sınavım iyi geçti" dedi. Tutuklu jandarma eşliğinde cezaevine geri götürüldü.

FOTOGRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 28 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı