İspanya Dışişleri Bakanı: Esed rejimiyle masaya oturmalıyız

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo, Suriye’de Beşşar Esed rejimi ile masaya oturmanın vaktinin geldiğini söyledi.İran’ın başkenti Tahran’da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelen Margallo, 250 bin insanın hayatını...

Dünya 08.09.2015, 00:27
İspanya Dışişleri Bakanı: Esed rejimiyle masaya oturmalıyız
İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo, Suriye’de Beşşar Esed rejimi ile masaya oturmanın vaktinin geldiğini söyledi.

İran’ın başkenti Tahran’da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelen Margallo, 250 bin insanın hayatını kaybettiği savaşı sona erdirmek için Esed ile bir an önce görüşmelere başlanması çağrısında bulundu.

Jose Manuel Garcia-Margallo, “Bu trajedilerin sona ermesini istiyorsak, bir anlaşmaya, milli uzlaşıya, anayasa değişikliğine ve seçimlere ihtiyaç var. Esed’in hesaba katılmaması bir stratejik hataydı; çünkü bir boşluk oluşturdu ve bunu DAESH doldurdu. Benim duruşum, barış düşmanla konuşarak yapılır, Nixon’un Çin’le ve Reagan’ın Sovyetlerle yaptığı gibi.” dedi.

“Beşşar Esed'i ister sevelim, ister sevmeyelim. BM Genel Kurulu’nda oturan bir hükümettir” ifadelerini kullanan İspanyol Bakan, kendi görüşü ve İran’ın isteği doğrultusunda Avrupa Birliği’nde Esed’le görüşülmesi için girişimlerde bulunacağını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı