YGS’de kimliğini unutanların imdadına polis yetişti

Afyonkarahisar’da Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) maratonu sabah erken saatlerde başlarken, kentte sınava girecek olan ancak nüfus cüzdanını kaybeden, unutan ya da yanlış okula giden ayların imdadına polis yetişti.Bugün başlayan YGS...

Asayiş 15.03.2015, 11:00
YGS’de kimliğini unutanların imdadına polis yetişti
Afyonkarahisar’da Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) maratonu sabah erken saatlerde başlarken, kentte sınava girecek olan ancak nüfus cüzdanını kaybeden, unutan ya da yanlış okula giden ayların imdadına polis yetişti.
Bugün başlayan YGS maratonunda adaylar sınava girecekleri okullara sabah erken saatlerde geldi. Bir çoğunun aileleriyle birlikte geldiği adaylar, sınava girmeden önce bol bol ailelerine sarılarak ve konuşarak heyecanlarını yenmeye çalıştı. Bazı veliler ise okul bahçesinde sınava girmeden önce kendi çocukları ile birlikte diğer adaylara okunmuş yemiş ve kuru üzüm dağıttı. YGS maratonuna nüfus cüzdanını kaybettiği, unuttuğu için ya da sınava gireceği okula karıştırarak yanlış okula giden adayların imdadına ise polis yetişti. Şanssız adayları polis İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne yetiştirmek için adeta zamanla yarışırken, okullarını karıştıran adayları da yine polis sınava girecekleri okula yetiştirmek için yoğun bir çaba gösterdi. Kent merkezinde 20’nin üzerinde adayın nüfus cüzdanını kaybettiği için İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğüne başvurduğu belirtilirken, sınava girecekleri okulları karıştıran adayların ise sayısının 10’a yakın olduğu öğrenildi. Adaylar sınav merkezlerine alınmadan önce kapılarda oluşturulan arama noktalarında polis tarafından didik didik arandıktan sonra sınav salonlarına alındı. Öte yandan, bazı adaylar da koltuk değnekleriyle sınava geldikleri görüldü.
YGS maratonunda öğrenciler sınav salonlarında ter dökerken, aileleri ise okul bahçelerinde ter döktü. Kadınlar çoğunlukta olmak üzere aile üyeleri sınava giren çocukları ve diğer adaylar için Kuran-ı Kerim okurken, bazıları ise sürekli dua etti. Sınavın başlamasının ardından Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri, kentte gürültü konusu başta olmak üzere sınavı olumsuz etkileyebilecek olaylara karşı sürekli devriye gezmeye başladı. İlk gelen bilgilerde şu ana kadar sınavla ilgili herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı belirtilirken, bu yıl Afyonkarahisar’da 7 bin lise son sınıf olmak üzere toplamda 15 bine yakın adayın YGS’ye girdiği belirtildi.
(İHA)
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:55
İkindi 15:59
Akşam 18:32
Yatsı 19:51