Atatürk 76. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de düzenlenen iki ayrı törenle anıldı.
Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına 08.55’de Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından çelenklerinin konulması ile başlayan törende, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’de, iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Daha sonra, törene katılanların İstiklal Marşı söylemesi ile bu alandaki tören sona ererken, Atatürk’ü anma proğramı , Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan anma etkinliği ile devam etti.
Burada Atatürk için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan anma etkinliğinde günün anlam ve öneminin dile getirildiği konuşmanın yanı sıra öğrenciler şiirler okudu.
Etkinlik, Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği 10 Kasım Oratoryo’su ile sona erdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×