SES' li Şahıslar İdris Gürkan İçin Muşu Yakıp Yıktı !

Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a dava açıldı. Dava açılmasının sebebi ise Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'ın protesto ve olay dolu geçen eylemlere katılıyor olması oldu. Kentte eylemlere katıldığı gerekçesi ise Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a dava açılması Muş halkı ayağa kalktı. Çılgına dönen hak her yeri yaktı yıktı. ve Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a sahip çıkmaya çalıştılar. Polis eylemler sonucunda olay yerine intikal etti ve dağılmaları yönünde gruba uyarılarda bulundu. İsyankar grup, polis uyarılarını dikkate almayınca olanlar oldu...

Genel 14.03.2015, 23:25 14.03.2015, 23:30
SES' li Şahıslar İdris Gürkan İçin Muşu Yakıp Yıktı !

Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a dava açıldı. Dava açılmasının sebebi ise Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'ın protesto ve olay dolu geçen eylemlere katılıyor olması oldu. Kentte eylemlere katıldığı gerekçesi ise Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a dava açılması Muş halkı ayağa kalktı. Çılgına dönen hak her yeri yaktı yıktı. ve Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'a sahip çıkmaya çalıştılar. Polis eylemler sonucunda olay yerine intikal etti ve dağılmaları yönünde gruba uyarılarda bulundu. İsyankar grup, polis uyarılarını dikkate almayınca olanlar oldu...  DHA' nın haberine göre; Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Muş Şube Başkanı İdris Gürkan'ın kentte eylemlere katıldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılmasına tepki gösteren grubun eylemine polis müdahale etti. 3 kişinin yaralandığı olaylarda polis 15 kişiyi gözaltına aldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muş Şube Başkanı İdris Gürkan hakkında 2014 yılında katıldığı eylem nedeniyle hakkında Muş Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Muş Valiliği de evli olan 30 yaşındaki İdris Gürkan hakkında eylemlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma başlattı.

İdris Gürkan'ın yargılanması ve hakkında idari soruşturma açılmasını protesto için toplanan yaklaşık 200 kadar SES üyesi, belediye meydanında toplandı. İdris Gürkan'ın da aralarında bulunduğu grup valiliğe yürüyüp orada açıklama yapmak istedi, ancak polis engel oldu. Grubun yürümekte ısrar etmesi üzerinepolis TOMA'lardan gruba tazyikli su sıkarak müdahale etti.

Olaylarda 3 kişi yaralanırken, aralarında İdris Gürkan'ın da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların sendika üyelerinin bırakılması için grup, valilik binası önünde beklemeye başladı.

Yorumlar (1)
inan 6 yıl önce
ulan basınsan adam akıllı yaz ben musta yaşıyom ne yıkıp yıkması polis durduk yere emekcilere saldırdı bilip bilmeden absürt yazımlar yazma.. satılık basın
21°
açık
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günlük GazetelerTümü