Nevruz kutlamalarına Suruç'ta başlanacak

Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, () - DEMOKRATİK Toplum Kongresi (DTK) tarafından yapılan açıklamada, bu yıl HDP,DTK,DBP ve sivil toplum kuruluşları tarafından kutlanacak olan Nevruz kutlamaları ilişkin programı açıklanırken, kutlamaların 17 Mart'ta,...

Genel 15.03.2015, 14:52
Nevruz kutlamalarına Suruç'ta başlanacak

Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, () - DEMOKRATİK Toplum Kongresi (DTK) tarafından yapılan açıklamada, bu yıl HDP,DTK,DBP ve sivil toplum kuruluşları tarafından kutlanacak olan Nevruz kutlamaları ilişkin programı açıklanırken, kutlamaların 17 Mart'ta, Kobani'nin karşısında bulunan Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde başlatılacağı belirtildi.  DTK binasında yapılan basın toplantısında konuşan DTK Daimi Meclis üyesi Hilmi Aydoğdu, son derece tarihi öneme sahip olarak nitelendirdiği nevruz kutlamalarına sayılı günler kaldığını söyledi. Aydoğdu, bu konuda hazırlıkların büyük bir heyecan ve coşku ile devam ettiğini anlattı. Önümüzdeki nevruzu önemli kılan özelliğinin, Kobani direnişinden güç alan halkların demokratik birliğini, kardeşliğini, ortak mücadele ve kazanma iradesini en üst düzeyde seslendirecek olması olduğunu söyleyen Aydoğdu, şöyle konuştu:
"2015 nevruzun halklarımızın mücadele yaşamında ve direnişinde yeni bir milat olacağı kesindir. Halklarımızın nevruz ile başlayan bu yeni süreçten beklentisi  büyüktür. Bu beklentiyi karşılayacak devrimci direniş ruhuna, umuduna, inancına  ve özgüvene de sahiptir.Bu direniş ve kazanma iradesi, Türkiye'nin demokratikleşmesi ve halklarımızın özgürlüğü için asıl güvence olmaktadır. Halklarımızın ortak değeri olan Rojava devriminin kazanımları üzerinde yükselen özgürlük değerleri, Şengal, Serekani ve Kobani direnişleri ile insanlığın ortak değeri haline gelmiş, tüm Ortadoğu'nun aydınlık ve özgür geleceğinin önünü açmıştır. 2015 Nevruzunun ilk kutlamasını Suruç'ta gerçekleştireceğiz."
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günlük GazetelerTümü