Bitlis DBP İlçe Başkanı Tutuklandı!

 Muştan yola çıkan DBP Bulanık İlçe Başkanı Devrim Filiz, Bitlis Güroymak mevkisi yakınlarında polisin araçları durdurup kontrol yaptığı sırasında, kontrole takılıp tutuklandı. Türkiye' yi katletmeye çalışan PKK terör örgütüne 3 yeni genci dahil etmek için yola çıktığı idddia edilen Devrim Filiz ve yçocuklarda dahil 5 kişi gözaltına alındı.  Devrim Filizin yanında bulunan çocukların 18 yaşaltı olduğu iddiaları da gerçek çıktı.


 Devrim Filiz'in yanında bulunan bir kişi de PKK terör örgütünün üyesi çıkması, olayı daha da alevlendirdi ve polis 49 AD 2078 plakalı araçtaki herkezi merkeze götürüp tutukladı. Polisin Bitlis'te durdurulan araçta yaptığı kontroller sonucunda ise çocuklar PKK' ya teslim edilmeden önce ailelerine gönderildi ve araçta bulunan Bitlis İlçe Başkanı Devrim Filiz ile birlikte yanında bulunan R.A. ile H.T. tutuklandı.  Olay ile ilgili Bitlis Belediye Başkanının da olay ile ilgili açıklamalarda bulunduğu gelen söylemler arasında. 18 yaşından küçük olduğu belirlenen çocukların verdikleri ifadeler doğrultusund Devrim Filiz ve yanındaki bir kişinin kendilerini PKK terör örgütüne teslim etmek için gönderdikleri haberi de doğru çıktı.  Kimlik kontrolü sırasında 2'si 18 yaşında, 1'i ise 18 yaşından küçük 3 öğrencinin Muş'tan alınarak Bitlis örgütünün kırsal alanına götürülmek istendiği belirlendi

Devrim Filiz ve R.A.'nın ifadeleri alındı ve Bitlis  Bulanık ilçesinde de H.T. adlı bir kişinin de arandığı belirtildi.Devrim Filiz de dahil 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, olayla ilgili 1 kişi hakkında ise yakalama kararı çıktı. Öocuklar ise ailelerine tesleim edildi. 
Anahtar Kelimeler
pkkbitliddbpdevrim filiz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×