Hizbullah liderinden Filistin açıklaması

Hizbullah lideri Nasrallah Filistin'i sahiplenerek onlara yapılan bize de yapılmıştır dedi.

Dünya 25.07.2014, 20:12 25.07.2014, 20:12
Hizbullah liderinden Filistin açıklaması
İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarını 7 Temmuz'da Koruyucu Hat isimli operasyonları ile başlattı. 17 Temmuz'da da kara saldırılarını eklediği saldırılarda toplamda 700'ü aşkın kişi hayatını kaybetti ve 5000'i aşkın kişi de yaralandı.
Gazze'ye yapılan saldırıları kınayan Hizbullah lideri Nasrallah, Filistin'i sahiplenerek Filistin'in zaferi bizim zaferimi, hezimeti de bizim hezimetimizdir dedi.

Lübnan'da düzenlenen Dünya Kudüs Günü etkinliklerinde konuşan Hizbullah'ın lideri Nasrallah, bazı Arap liderle ilgili de açıklamalarda bulundu. Netanyahu'yu arayan ve salırılara devam et diyen Arap liderlerinin e bulunduğuna dikkat çeken Nasrallah, direnişin başarısını kimsenin engellemeyeceğini belirtti.

Arap medyasının da Filistinlilerin yanında olmadığını ve İsrail'e yakın durduğunu ifa etti. İsrail ordusunun ne derece aciz olduğunu örnekleyen Nasrallah, İsrail ordusu kendisine güvenseydi savaşı kadın ve çocukları öldürerek başlatmazdı edi.

Irak'taki iç savaşın aktörlerinden IŞİD'in kiliseleri hedef almasından sonra İsrail'in de Mescidi Aksa'yı hedef alacağını belirtti. Bundan dolayı herkesin inancına saygı duymanın altını çizdi.

İslam ülkeleri arasındaki karambolden dolayı Filistin'de yaşananlara gerekli hassasyetin gösterilmediğini savunan Nasrallah, İsrail'i bu karamolü yaratmakla suçladı.

Filistin halkının savunmasız bir şekilde bombaların altında yaşama tutunduğuna dikkat çeken Hasan Nasrallah konuşmasının sonunda Filistinlilere destek verdiğini açıklayarak Filistinlerin direnişi bizim direnişimizdir dedi.

Dünyadaki en güzel bölgelerden Ortadoğu'da yaşanan son gelişmelere de değin Nasrallah, inşallah kısa zaman içinde Ortadoğu tekrar toparlanır ve eski güzelliğine kavuşur dedi.
Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:40
Öğle 13:22
İkindi 16:24
Akşam 18:55
Yatsı 20:14