'Sigara değil portakal suyu iç' kampanyası

Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, () - ADANA'da Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve polisler tarafından kent merkezinde 'Sigara içme, portakal suyu iç' kampanyası başlatıldı. Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Adana...

BÖLGE 06.03.2015, 12:54
'Sigara değil portakal suyu iç' kampanyası

Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, () - ADANA'da Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve polisler tarafından kent merkezinde 'Sigara içme, portakal suyu iç' kampanyası başlatıldı.
Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Adana Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği etkinliğe katılan öğrenciler, ellerinde taşıdıkları dövizlerle Uğur Mumcu Meydanı'nda toplandı, 'Sigara içme, meyve suyu iç' sloganı attı.
Sigara içen vatandaşların sigara paketlerini alan öğrenciler, 'bırakma' sözü aldıktan sonra portakal suyu ikram etti.
Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Seyfi Ali Alkış, "Kampanya kapsamında öğrencilerimiz ve polis teşkilatımızdan yetkililerle birlikte vatandaşlardan önce sigara paketlerini alıyoruz ardından onlara portakal suyu ikram ediyoruz. Amacımız sağlıklı nesiller yetiştirmek, havayı temiz tutmak ve toplumu sigarasızlaştırmak" dedi.
Vatandaşlar da kurulan stantlarda portakal suyu içerken, kampanyayı gerçekleştirenlere teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2015 Genel Seçimlerinde kime oy vereceksiniz?
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:40
Öğle 13:22
İkindi 16:24
Akşam 18:55
Yatsı 20:14